قوانین و مقررات عمومی

این قرارداد فی مابین خریدار ( گردشگر و یا آژانس ثبت نام کننده) و شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری "آسمان پرواز ایرانیان" که از این پس کارگزار نامیده می‌شود، به منظور استفاده از برنامه گشت به شرح زیر منعقد می‌گردد.

موضوع قرارداد

موضوع این قرارداد تعیین حدود وظایف و مسئولیت‌های طرفین قرارداد و هم‌چنین هزینه خدمات گردشگری جهت ارائه به شرح مندرج در قرارداد بر مبنای واحد پول ملی ایران می‌باشد.

شرایط و ضوابط عمومی قرارداد

قیمت هر گشت براساس اتاق دو نفره تنظیم گردیده و گردشگران انفرادی(تک نفره یا سینگل) به هنگام ثبت نام مشمول مقررات و نرخ استفاده از اتاق یک تخته می‌باشند.چنانچه گشت از سوی کارگزار به دلیل حدنصاب نرسیدن، قابل اجرا نباشد، کارگزار موظف است در گشت‌های داخلی 72ساعت قبل‌از پرواز و در گشت‌های خارجی یک هفته قبل‌از پرواز مراتب را به نحو مقتضی با ارائه دلایل به اطلاع گردشگر رسانده و نسبت به استرداد کل وجوه دریافتی از گردشگر اقدام نماید. درخصوص ثبت نام گروهی در شرایط عادی(غیرفورس) فقط فردی که به نمایندگی از سوی گردشگران اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده، مجاز به مراجعه به کارگزار جهت پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی بوده و سایر گردشگران دراین خصوص مجاز به مراجعه به کارگزار نمی‌باشند.

گر هتل انتخابی گردشگر بنا به هردلیلی، از سمت کارگزار و یا هتل تایید ( CONFIRM ) نگردد، کارگزار موظف است ظرف مدت 24ساعت نسبت به جایگزینی هتل هم‌سطح و یا یک سطح بالاتر اقدام نماید. درصورت عدم موافقت گردشگر، کل هزینه هتل به گردشگر عودت داده شده و بلیت طبق قانون شرکت هواپیمایی مربوطه استرداد خواهدشد. ساعت تحویل و تخلیه اتاق‌های هتل براساس قوانین و مقررات حاکم در مقصد مورد نظر بوده و گردشگر موظف به رعایت آن می باشد. با توجه به شرایط هتل، رزرو اتاق ‌ های سه تخته ممکن است شامل یک اتاق دو تخته همراه با تخت اضافه ( Extra bed ) بوده و یا سه تخت استاندارد است و نیز سایز اتاق ‌ ها و انتخاب طبقه اتاق ‌ ها بستگی به ظرفیت هتل در زمان پذیرش مهمان دارد. در روزهای پیک سال، هتل ‌ ها و سایر اقامتگاه‌ها قوانین خاصی را اجرا می ‎ کنند تا بتوانند مدیریت بهتری در پذیرش و ارایه خدمات داشته باشند. از جمله این قوانین می‌توان به عدم پذیرش کنسلی و در برخی هتل ‌ ها عدم ارایه سرویس‌های اتاق به‌صورت تخت اضافه اشاره کرد. کارگزار در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

پرداخت عوارض خروج از کشور، در کشورهای مقصد به عهده شخص گردشگر است. همچنین برخی از هتلها در بدو ورود مبلغی به عنوان ودیعه ( Deposit ) در زمان تحویل اتاق از گردشگر دریافت می‌کنند که گردشگر می بایست این مبلغ را مستقیماً به هتل پرداخت نماید. چنانچه در بدو ورود گردشگر به فرودگاه کشور مقصد گذرنامه وی توسط مقامات ذیربط اخذ گردیده و تا به هنگام بازگشت در فرودگاه به گردشگر عودت داده شود، درچنین شرایط هیچگونه مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود.چنانچه گردشگر ممنوع‌الخروج باشد و یا دربدو ورود به کشور مقصد، مقامات محلی از ورود گردشگر به آن کشور جلوگیری نمایند، گردشگر موظف به پرداخت هزینه‌های صورت گرفته از سوی کارگزار مربوطه خواهد بود. این هزینه‌ها شامل جریمه عدم استفاده از بلیت برگشت، نوشو هتل و تهیه بلیت برای بازگرداندن گردشگر به کشور مبدا می‌باشد. درپروازهای خارجی گذرنامه مسافر حداقل باید دارای 6ماه اعتبار باشد. مسئولیت صحت اطلاعات گذرنامه برعهده مسافر و کنترل مدارک گردشگر ازجمله تاریخ اعتبار گذرنامه گردشگر و شرایط سنی همراهان برعهده آژانس ثبت نام کننده می‌باشد.

درصورتی که گردشگر برای سایر گردشگران یا سرپرست گروه، راهنمایان محلی و درکل کسانی که در اجرای گشت نقش دارند، مزاحمتی ایجاد نماید و یا مرتکب اعمال خلاف شئون و اخلاق عرفی درکشور مربوطه گردد، سرپرست گروه موظف است بنا به صورتجلسه و گواهی دیگر اعضای گروه حسب مورد تصمیم لازم را درخصوص آن گردشگر اتخاذ نموده و مراتب را جهت اقدام به کارگزار گزارش نماید. رعایت شئونات اخلاقی درطول سفر از سوی گردشگر الزامی بوده و گردشگر موظف به رعایت کلیه مقررات کشور مقصد می‌باشد. لذا عواقب ارتکاب هرگونه تخلف و تبعات آن درکشور مقصد برعهده گردشگر است و چنانچه از این بابت کارگزار جریمه‌ای پرداخت نماید، می‌تواند با ارائه مستندات، هزینه انجام شده را از گردشگر دریافت نماید. رسیدگی به هرگونه اختلاف فی مابین طرفین قرارداد با ارائه دلایل برعهده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده و آراء صادره از سازمان برای طرفین لازم الاجراست.

حفظ اموال و مدارک شخصی به عهده گردشگر بوده و درصورت مفقود شدن، مسئولیتی متوجه کارگزار و یا مدیرگشت نخواهدبود. گردشگر موظف است درساعات اعلام شده، دربرنامه‌های گشت و ترانسفر فرودگاهی شرکت نموده و درصورت عدم حضور به موقع، شخصا بایستی هزینه‌های مربوطه را جهت پیوستن به گروه و ادامه برنامه گشت پرداخت نماید. درغیراین‌صورت کارگزار مربوطه هیچگونه مسئولیتی دراین خصوص نخواهد داشت. درقبال هرگونه افزایش غیرارادی درقیمت گشت، اعم از افزایش نرخ بلیط یا سایر خدمات، با ارائه مدارک مستند از سوی کارگزار، گردشگر موظف به پرداخت مابه‌التفاوت اعلام شده از سوی کارگزار می‌باشد.درصورتی که گردشگر، مستقلاً و خارج از برنامه گشت ارائه شده، نسبت به خریداری خدمات اختیاری (تورهای OPTIONAL ) اقدام نموده و در آن شرکت نماید، هزینه و مسئولیت عواقب آن برعهده گردشگر می‌باشد.

کارگزار موظف است برنامه سفر و گشت را به صورت کامل و دقیق انجام دهد، لیکن درصورت وقوع حوادث و پیشامدهای غیرمنتظره، از قبیل جنگ، شورش، شرایط نامساعد جوی، اعتصاب و مشکلاتی که از کنترل کارگزار خارج بوده و سبب ابطال و یا تغییر برنامه گشت شود، مسئولیتی متوجه کارگزار نمی‌باشد. چنانچه پیشامدهای غیرمنتظره پس‌از ورود به کشور مقصد روی دهد، کارگزار موظف است با ارائه مستندات نسبت به کسر هزینه‌های انجام شده از مبلغ دریافتی اقدام و مابقی را به گردشگر مسترد نماید.

انتخاب رده سنی:

نوزاد(INF ): گردشگر دارای سن 7روز تا 2سال تمام، این رده سنی، بدون صندلی در هواپیما بوده و در هتل تختی به آنان تعلق نمی‌گیرد.

کودک بدون تخت(CHNB ): گردشگر دارای سن 2سال تا 5سال تمام. برای این رده سنی تخت و خدمات غذایی در هتل تعلق نمی‌گیرد.

کودک با تخت(CHWB ): گردشگر دارای سن 6سال تا 12سال: برای این رده سنی، هتل تخت مسافرتی، کاناپه تخت شو و ... درنظر می‌گیرد.

بزرگسال(ADL): گردشگر دارای بیش از 12 سال

تبصره: درصورت وجود دو کودک در اتاق، هزینه مربوطه به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد.

شرایط و ضوابط حمل بار:

گردشگر موظف به حمل بار همراه و غیر همراه، به میزان مندرج در بلیت بوده و حمل هرگونه بار با وزن مازاد، با پرداخت هزینه اضافی طبق مقررات و قوانین شرکت هواپیمایی مربوطه انجام خواهدشد.

شرایط استرداد

درخواست انصراف از گشت باید توسط شخص مسافر یا آژانس ثبت نام کننده به صورت مکتوب اعلام گردد و کارگزار موظف است جرایم مربوطه را براساس قوانین و مقررات سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مسافر اعلام نماید.

 

 

 

شرکت آسمان پرواز ایرانیان، آماده پذیرش نظرات، انتقادات و پیشنهادات مسافران این شرکت از طریق آدرس ایمیل به نشانی info@asemanparvaz.com می باشد.