شهرهای توریستی دنیا را بشناسید

تلفن: 984133339396+     |      ایمیل: info@asemanparvaz.com

en |

تور ارزان آنتالیا

ترکیه را متفاوت تجربه کنید

ترکیه یکی از محبوب ترین کشورهای خاورمیانه در میان گردشگران است. سواحل بکر، طبیعت دست نخورده، و مکان ها و شهرهای تاریخی این کشور آن را به مقصدی جذاب تبدیل کرده است. نگاهی داشته باشید به فهرست ما، و ده انتخابی که کرده ایم!

  

10. لذت شنا کردن در کِکوا

این جزیره کوچک در فاصله ی بسار کمی از آنتالیا به خاطر آب های زلال آبی رنگ و ویرانه های باستانی غرق شده در اعماق آن معروف است. ککوا مقصد هر روزه بازدیدکنندگانی است که برای تحسین آثار تاریخی و طبیعت دست نخورده آن، از آنتالیا راهی آنجا می شوند.
علاوه بر تن آسایی در این جزیره زیبا، می توانید با قایقرانی، در طبیعت بکر و ویرانه های تاریخی آن سیاحت کنید.

جزیره ککوا ترکیه

جاذبه های جزیره ککوا ترکیه
 
 

9. زیارت صومعه سوملا

این صومعه هزار و ششصد ساله که در دل کوه کنده شده، دارای چشم اندازهای گیرایی است که به دره ای با عمق هزار پا و آثار باستانی زیر آن گشوده می شود. صومعه سوملا شامل یک کلیسا، نمازخانه، کتابخانه و بسیاری از اتاق های دیگری است که درب همه آنها به روی بازدید کنندگان باز است.
راهی که به صومعه منتهی می شود بسیار دیدنی است و در این مسیر پیاده روی دلنشینی خواهید داشت که خود نوعی زیارت محسوب می شود.
سوملا ترکیه
سوملا ترکیه
  

8. بالون هوای گرم در کاپادوکیه

این مکان تاریخی مهم، نفس ها را در سینه حبس می کند: مردمان این سرزمین آن را در قرن ششم قبل از میلاد بنا نهاده اند. امروز کاپادوکیه به خاطر دودکش های افسونگری شهرت دارد که به عنوان شگفتی های کاملا طبیعی، تنها در چند نقطه از جهان وجود دارند.
چشم انداز حیرت انگیز کاپادوکیه از یک بالون هوا بهتر قابل مشاهده است. تورهای بالون هوای گرم در این منطقه، یکی از هیجان انگیز ترین تجربیات شما در سفر به ترکیه خواهد بود.
بالون سواری در کاپادوکیه ترکیه

کاپادوکیه ترکیه
  

7. صعود به کوه نمرود

کوه نمرود یکی از جادویی ترین مکان هایی است که می توانید تصور کنید. قله کوه 2134 متری نمرود مزین به مجسمه هایی باستانی از سرهایی است که توسط شاه آنتیوخوس اول در سال 62 قبل از میلاد ساخته شده است. تأثیرات ایران و یونان باستان در سبک این آثار مشهود هستند.
کوه نمرود که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده، میزبان گردشگرانی است که در قالب تور و معمولا از جانب شهر آدیامان عازم آنجا می شوند.
کوه نمرود ترکیه

  

6. آبتنی در پاموک کاله

پاموک کاله –یا همان قلعه پنبه- به خاطر ایوان های زیبای سپید رنگ و تپه سرفراز خود تحت حمایت یونسکو قرار دارد. ایوان های استخر شکل این منطقه سرشار از آب های سالم و مملو از مواد معدنی است، که از چشمه های آب گرم جاری می شوند.
رفتن به این مکان، تجربه ای بی نظیر خواهد بود: از چشم اندازهای خیره کننده تا آبگرم های طبیعی سالم!
pamukkale1
  

5. پاراگلایدرسواری در اولودنیز

اولودنیز مقصدی محبوب برای گذراندن تعطیلات است؛ چه برای دوستدارن شنا و چه برای کسانی که عاشق آفتاب گرفتن هستند. با این حال، اولودنیز با تورهای تحت نظارت خلبان های حرفه ای، و مناظری شگفت انگیز از آب های نیلگون و تالاب منحنی شکل، به بهشت پاراگلایدرسواران نیز تبدیل شده است.
این مکان آب و هوای دلپذیر و چشم اندازهای زیبا را برای شما تضمین می کند.
پاراگلایدرسواری در اولودنیزپاراگلایدرسواری در اولودنیز

  

4. گردش در افسوس

این شهر بر جای مانده از یونان باستان در قرن دهم قبل از میلاد پایه گذاری گردید. از معروف ترین بناهای این شهر معبد آرتمیس است که به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان از آن یاد می شود. امروزه نسخه ای ساختگی از این معبد وجود دارد که نشان دهنده ساختار اصلی آن است.
علاوه بر معبد آرتمیس، ویرانه های تاریخی بی شمار این شهر، دریچه شگفت انگیزی رو به دوران باستان را می گشایند.
افسوس
افسوس
  

3. پیاده روی در تنگه ساکلیکنت

این تنگه که در پارک ملی ساکلیکنت قرار دارد، با عمق 300 متر و طول 18 کیلومتر، به عنوان یکی از عمیق ترین تنگه های جهان به شمار می رود. در تابستان، و در اوج حضور گردشگران، سطح آب به شکل مطلوبی پایین می رود.
بازدید کنندگان می توانند وارد تنگه شده و در کف آن –جایی که چشم انداز شگفت انگیز صخره های شیب دار به روی آنها گشوده شده است- پیاده روی کنند.
ساکلیکنت ترکیه
  

2. استانبول

این شهر تاریخی که به عنوان قسطنطنیه شناخته می شد، نقش فرهنگی و اقتصادی مهمی در دوران باستان ایفا می کرد. امروزه استانبول به یکی از پر بازدیدترین شهرهای ترکیه تبدیل شده، و به فروشگاه ها، رستوران ها، مراکز تفریحی، و معماری شگفت انگیز خود مباهات می کند.
با یک تور دریایی دلپذیر در استانبول، می توانید افق با شکوه آن را به نظاره بنشینید.
استانبول
  

1. آرامشی بینظیر در آنتالیا

یکی از محبوب ترین استراحتگاه های ترکیه که هر ساله میلیون ها نفر از گردشگران را به خود جذب می کند، آنتالیا است. آب و هوای خوب، استراحتگاه های فراوان، سواحل شنی نرم، و آب های گرم ترکیبی دل انگیز برای یک تعطیلات تابستانی عالی را فراهم کرده اند!
این مرکز گردشگری با تاجران محلی بی شماری که صنایع دستی و سایر محصولات را ارائه می کنند، برای خوراک و خرید نیز فرصت های زیادی خلق کرده است. البته چانه زدن را فراموش نکنید!
تور ارزان آنتالیا
تور لحظه آخری آنتالیا