شهرهای توریستی دنیا را بشناسید

تلفن: 984133339396+     |      ایمیل: info@asemanparvaz.com

en |

جاذبه های گردشگری ابوظبی دبی

تماشایی ترین جاذبه های گردشگری ابوظبی

ابوظبی شهری مدرن با تاریخ غنی بادیه نشینی در نزدیکی دبی میباشد. تجارت با شتر , مسابقات ماشین سواری فرمول یک , کاخ ها و عمارت های باشکوه و پرزرق و برق حال و هوای دیگری به این شهر داده اند در میان هتل های لوکس بسیار این شهر کاخ هتل “امارات” با معماریی تجلی یافته از زندگی قدیم عربی و سوییت های بزرگ اختصاصی رو به ساحل در نگاه اول همگان را افسون خود میسازد. فاصله زمانی شهر ابوظبی تا دبی در حدود 1 ساعت و 29 دقیقه است پیشنهاد میکنیم حتما در سفر خود به دبی یک روز خود را برای دیدن جاذبه های گردشگری ابوظبی اختصاص دهید.

جاذبه های گردشگری ابوظبی دبی

مسجد بزرگ شیخ زاید :

یکی از بزرگترین و زیباترین مساجد دنیا مسجد شیخ زاید با ظرفیتی بالغ بر پذیرش بیش از 40000 نمازگزار در هربار , دارای 1000 ستون و 82 گنبد در شهر ابوظبی واقع شده است. چلچراغ هایی از طلای 24 عیار در سر تا سر سالن اصلی برگزاری نماز آویخته شده بطوریکه انعکاس آن ها در آبراه های کناری راهروهای اصللی مسجد زیبایی مسجد را دو چندان میکند.
جزیره یاس جاذبه های گردشگری ابوظبی دبی

جزیره ی یاس :

از دیگر جاذبه های تفریحی ابوظبی برای تمامی کسانی که به دنبال سرعت و هیجان هستند جزیره ی یاس بهترین گزینه میباشد . جزیره ای که بزرگترین مسابقات فرمول یک ابوظبی همه سال در آن برگزار میشود. از سال 2009 این مسابقه همه ساله اواخر نوامبر برگزار میشود . این محوطه , تنها رالی سرپوشیده مسابقات F1 جهان می باشد که میتوانید ساعت ها در آن به تماشای مسابقات رالی بپردازید.
جزیره یاس جاذبه های گردشگری ابوظبی دبی
پس از هیجان تماشای مسابقات رالی تماشاگران میتوانند غروب را در تفرجگاه ساحلی یاس با کافه های معروف و قایق های لوکس بادبانی به تماشای پرتوهای رنگارنگ از نور لیزر در آسمان بنشینند.

رالی فراری جاذبه های گردشگری ابوظبی دبی

دنیای فراری :

کسانی که خود به دنبال تجربه لذت توام با ترس رانندگی با ماشین های رالی هستند میتوانند دنیایی فراری جزیره ی یاس را با کلی تفریحات متنوع از جمله رولر کوستر (ترن هوای) تجربه کنند این شهربازی پر است از متنوع ترین و هیجان انگیزترین تفریحات مدرن دنیا برای کسانی که به دنبال هیجان هستند.

در این میان میتوانید از بزرگترین شهربازی سرپوشیده جهان در دبی نیز بازدید کنید.
صحرای ابوذبی جاذبه های گردشگری ابوظبی دبی

صحرای زیبای ابوظبی :

یکی دیگر از تفریحات متفاوت ابوظبی صحرانوردی است . گردش در صحرا با شتر , سواری با موتور جت ها یا چند روز اقامت در صحرا به شما این شانس را می دهد که بتوانید زیبایی تپه های شنی و در شب آسمانی صاف و پرستاره را به دور از آسمان خراش ها تماشا کنید .
شکار با شاهین جاذبه های گردشگری ابوظبی دبی
شکار با شاهین در صحرا , یک سنت قدیمی توسط عشایر بدوی امروزه به یکی از محبوبترین سرگرمی ها برای مسافران و بازدید کنندگان مبدل شده  است.  شب هنگام گردشگران در استراحتگاه “قصر السراب ” میتوانند برای خود محوطه های اختصاصی جهت صرف غذا رزرو کنند و یا در هنگام غروب خورشید مقابل آتشگاه ها جمع شوند و از آرامش صحر لذت ببرند.

از جزیره ی یاس و صحرای کنار شهر که برگردیم به مرکز شهر ابوظبی , شهر مملو است از ساختمان های مدرن و زیبا در این بین ساختمان نمایشگاه ملی ابوظبی رکورد گینس انحنای 18 درجه به عنوان شگفت انگیز ترین بنای دست ساخته بشر را به خود اختصاص داده است.

نمایشگاه ملی دبی جاذبه های گردشگری ابوظبی دبی

موزه لوور ابوظبی :

پس از سالها تاخیر در ساخت این بنا آخرین تاریخ مقرر برای افتتاح پروژه 2017 تعیین شد . این بنا که در جزیره ی سعدیات واقع شده گالریی بزرگ با همکاری امارات متحده عربی و فرانسه که به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه های هنری منطقه افتتاح خواهد شد. موزه ی لوور ابوظبی توسط معمار فرانسوی , جین نوول , طراحی شده و بنا تماما روی آب گسترده شده است . گنبد عظیم الجثه سفید رنگ این بنا ترکیبی از معماری مدرن و کهن عربی میباشد . پس از تکمیل این بنا محل دائمی 23 نمایشگاه و گالری هنری خواهد بود.

دیگر جاذبه های گردشگــری ابوظبی :

کورنیش دبی جاذبه های گردشگری ابوظبی دبی

اسکله ابوظبی محلی برای شناگران , قایق سواری , انواع ورزش های آبی , رستوران ها و کافه های کنار دریا است

مرکز خرید ابوظبی جاذبه های گردشگری ابوظبی دبی

بازار مرکزی السوق بهترین محل برای کسانی که به دنبال خرید سوغاتی و یا انواع لباس هاست . یک مرکز تجاری محبوب برای همه چیز، از منسوجات به
بازار مرکزی سوق یکی از محبوبترین مراکز تجاری است که از منسوجات تا لباس و غذا را میتوانید پیدا کنید.

آشنایی با دیگر مراکز خرید برتر دبی

 

برای مشاهده سایر مطالب و اطلاع از تورهای خارجی ازجمله تور دبی، کانال تلگرام آسمان پرواز را دنبال کنید.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *