شهرهای توریستی دنیا را بشناسید

تلفن: 984133339396+     |      ایمیل: info@asemanparvaz.com

en |

موزه لوور فرانسه

10 موزه برتر جهان

هنگام بازدید از پاریس، رم، نیویورک یا لندن، فرصت رفتن به موزه های معروف جهان را از دست ندهید. بهترین شاهکارهای ساخته شده در تاریخ بشری، در دل این مکان ها جای گرفته اند. در اینجا نگاهی به 10 موزه ارزشمند جهان خواهیم داشت.

موسسه اسمیتسونین، آمریکا
10. موسسه اسمیتسونین، واشنگتن دی سی، آمریکا

اسمیتسونین، بزرگترین موزه و مجتمع تحقیقاتی جهان در نوع خود است. این موسسه شامل 19 موزه و گالری، پارک ملی جانور شناسی، و ایستگاه های به اصطلاح تحقیقاتی است. می توان گفت که این موسسه یک تجربه آموزشی بی نظیر را برای بازدید کنندگان خود مهیا می کند.
دامنه اقلام این نمایشگاه، از لوازم تاریخی چهره های سیاسی، و اشیا تاریخ طبیعی از جمله الماس امید –بزرگترین الماس آبی جهان-، تا ماه نورد آپولو 11 در موزه فضایی را شامل می شود.

گالری یوفیزی , ایتالیا

9. گالری یوفیزی، فلورانس، ایتالیا
این گالری میزبان مجموعه بزرگی از آثار بهترین هنرمندان دوره رنسانس است. علاوه بر این، بازدید کنندگان قطعا آثار مربوط به دوره های قرون وسطی، باروک و شیوه گرایی موجود در این گالری را تحسین خواهند کرد.
نقاشی «تولد ونوس»، اثر بوتیکلی، یکی از مشهورترین آثار این گالری است .

موزه امپراتوری هلند

8. موزه امپراتوری (ریجسک)، آمستردام، هلند
بزرگترین موزه هلند میزبان مهمترین مجموعه هنرمندان قرن هفدهم هلند، از جمله روسدایل، فرانس هال، یوهانس فرمیر و رامبرانت است.
اثر تحسین برانگیز «نگهبان شب» رامبرنت در این گالری قرار دارد.

موزه اسپانیا

7. دل پرادو، مادرید، اسپانیا
خانواده سلطنتی اسپانیا برای قرن های متمادی حامی سرسخت هنر بوده است. بنابراین، این موزه امروزه به نمایش مجموعه بزرگی می بالد که بهترین آثار نقاشان اسپانیایی همچون ولاسکس، گویا، ریبرا و زوباران را در خود جای داده است .
بازدیدگنندگان این موزه علاوه بر آثار هنرمندان اسپانیایی، آثاری از روبنس، تیتیان ، رافائل و بسیاری دیگر را مشاهده خواهند کرد.

آرمیتاژ روسیه
6. آرمیتاژ، سنت پترزبورگ، روسیه

از سنت پترزبورگ به عنوان یکی از زیباترین شهرهای روسیه یاد می شود. این شهر برای قرن ها مرکزی فرهنگی بوده است. موزه آرمیتاژ مجموعه وسیعی را در خود جای داده است که آثاری از عصر حجر تا عصر نوین را پوشش می دهد.
مکان این موزه کاخ سزار بوده است، و بنابراین خود ساختمان به تنهایی یک اثر هنری قلمداد می شود. بازدیدکنندگان این موزه می توانند به تماشای بیش از سه میلیون اثر بنشینند.

موزه آکروپولیس، آتن، یونان
5. موزه آکروپولیس، آتن، یونان
یکی از چشم نوازترین موزه های باستان شناسی جهان، میزبان اشیائی است که در تپه آکروپولیس آتن یافت شده اند. تاریخ این اشیاء از عصر برنز تا یونان بیزانسی باز می گردد.
این نمایشگاه هیجان انگیز شما را به اعماق تاریخ برده و چشم اندازی خوب از عصر کلاسیک را عرضه خواهد کرد. چشم اندازی به یونان باستان، که مهد فرهنگ اروپای محسوب می شود.

موزه بریتانیا، لندن
4. موزه بریتانیا، لندن، انگلستان
یک موزه هیجان انگیز دیگر، که یک مجموعه بزرگ تاریخی را به رخ می کشد؛ از اشیاء باستانی، مانند استخوان های ماقبل تاریخ تا تکه هایی از معبد پارتنون آتن و اتاق های کاخ عاشوریان. مشاهده جواهرات باستانی این موزه نیز بسیار دلفریب خواهد بود .
این موزه میزبان دومین مجموعه از بهترین آثار تاریخی متعلق به مصر باستان، که خارج از مصر قرار دارند، است. جالب انکه که بازدید از این موزه کاملا رایگان است.

موزه بریتانیا، لندن
3. موزه هنر متروپولیتن، نیویورک، آمریکا
موزه متروپولیتن، بزرگترین موزه در نیکره غربی زمین است. البته از آنجا که نیویورک کعبه فرهنگی جهان شمرده می شود، زیاد هم نباید تعجب کرد. این موزه مجموعه های خیره کننده ای از آثار هنرمندانی چون بوتیکلی، رامبرانت، ورمیر، دگاس، رودین و دیگران را به رخ می کشد.
این موزه همچنین آثاری تاریخی از جمله مقبره های مصری و حتی پرستشگاه ها را در خود جای داده است!

موزه لوور، پاریس
2. لوور، پاریس، فرانسه
دو قرن پیش، یک قلعه و یک دژ قرون وسطایی به موزه تبدیل شدند. این موزه شاهکارهایی از روزگار باستان تا دوران مدرن را در خود جای داده و به مهم ترین موزه جهان تبدیل شده است.
در لوور می توانید شاهکارهای بسیار معروفی مانند تندیس «ونوس میلو»، تندیس «پیروزی بالدار ساموتراس»، و مونا لیزای داوینچی را به تماشا بنشینید.

موزه واتیکان، شهر واتیکان، ایتالیا
1.موزه واتیکان، شهر واتیکان، ایتالیا
یکی از ثروتمند ترین مکان های زمین، موزه کشور کوچکی است که بهترین آثار هنرمندان ایتالیایی را در خود جای داده است. در آنجا حتی می توانید اتاق های رافائل را ببینید که توسط خود او نقاشی شده اند.
کلیسای سیستین میکلانژ، اتاق های رافائل و هنر دوران اتروسک چیزهایی هستند که در طول زندگی، حداقل یک بار باید دیده شوند.