شهرهای توریستی دنیا را بشناسید

تلفن: 984133339396+     |      ایمیل: info@asemanparvaz.com

en |

مواردی که بهتر است قبل از سفر بدانید
" راهنمای سفر "

Tabbed Content


رومینگ بین المللی

سرویس رومینگ بین الملل قابلیتی است که برای مشترک تلفن همراه ایجاد شده و هدف از آن برقراری تماس، ارسال و دریافت پیامک و دیتا و ‎‎‎‎دسترسی به سرویس های دیگر در زمانی است که خارج از محدوده ایران هستیم.

آن دسته از مشترکینی که از سرویس رومینگ بین‌الملل استفاده می‌کنند، هزینه مکالمات و پیامک‌های ارسالی و دریافتی براساس تعرفه‌های کشور میزبان محاسبه می‌شود.

شرکت ارتباطات سیار، سرویس رومینگ بین‌الملل را برای تمامی اپراتورها فعال کرده، و مشترکین در صورت ورود به کشورهای طرف قرارداد، از این سرویس بهره‌مند می‌شوند.

لازم به ذکر است ، با روشن کردن گوشی در حالت رومینگ، چنانچه از سرویسهای مخابراتی (مکالمه، ارسال پیامک یا اینترنت همراه) استفاده نکنید هیچ مبلغی از اعتبار شما کسر نخواهد شد.

مناطقی که در آنها امکان همپوشانی شبکه وجود دارد عبارتند از: زابل با کشور افغانستان، بازارچه مرزی تایباد با کشور افغانستان، آستارا با کشور آذربایجان، شهرهای مرزی استان آذربایجان غربی با کشورهای ارمنستان و ترکیه، شهرهای مرزی استان کردستان با کشورهای عراق و ترکیه، منطقه فاو و روستاهای اطراف با کشورهای عراق و کویت، شلمچه با کشور عراق و جزایر خلیج فارس (در صورت استفاده از شناور) با کشور امارات. برای جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از همپوشانی شبکه و افزایش هزینه ها، می توانید سرویس رومینگ خود را در حالت غیرفعال نگه دارید.

هم‌چنین لازم به‌ذکر است مسافرانی که به مناطق مرزی ایران سفر می‌کنند، در صورت مشاهده مواردی به غیر از IR-TCI و یا IR-MCI، در محدوده رومینگ بین‌الملل قرارگرفته‌اند و کلیه تماس‌های آنان به صورت مکالمات بین‌الملل محاسبه می‌گردد.

اگر سیم‌کارت شما به صورت اتوماتیک آماده استفاده از سرویس رومینگ بین‌الملل نبود، می‌توانید به منوی گوشی رفته و تنظیمات آن را به صورت دستی(manual) به روش زیر وارد نمایید:

Setting,network,selection,manual

 

 

عوارض خروج از کشور

تمامی هموطنانی که قصد خروج از کشور را داشته باشند، موظف به پرداخت عوارض خروج از کشور هستند. براساس ماده45 قانون مالیات برارزش افزوده، عوارض خروج از کشور برای هر مسافر به صورت هوایی 75هزار تومان و به صورت دریایی و زمینی، 25هزار تومان می‌باشد. هم‌چنین برای مسافرت‌های زیارتی این مبلغ شامل 50 درصد تخفیف می‌باشد.

این مبلغ می‌بایست قبل از سفر در یکی از شعب بانک ملی پرداخت و قبض مربوطه در هنگام خروج به قسمت گذرنامه ارائه شود.

به استناد تبصره ماده ۴۵ قانون مالیات بر ارزش افزوده، ایرانیان مقیم خارج از کشور که دارای کارنامه شغلی از وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی هستند از پرداخت وجوه عوارض خروج از کشور مستثنی هستند. اما ایرانیان مقیم خارج از کشور که دارای کارنامه شغلی نیستند، می‌بایست برابر مقررات عوارض خروج از کشور پرداخت کنند.

ارز مسافرتی

تمامی افراد بالای 12سال که اقدام به مسافرت هوایی به کشورهای دیگر می‌کنند، یکبار در طول سال می‌توانند 300دلار آمریکا(یا معادل آن) ارز مسافرتی با نرخ مبادله‌ای را دریافت نمایند.برای دریافت ارز مسافرتی، مسافران می‌توانند به شعب یکی از بانک‌های ملی،ملت و یا سامان مراجعه و با ارائه مدارک مربوطه، رسید آن را دریافت نمایند. تحویل ارز مسافرتی در گیت خروجی فرودگاه با ارائه رسید مذکور امکان‌پذیر است.

هم‌چنین شایان ذکر است، مبلغ ارز مسافرتی به کودکان زیر2سال تعلق نمی‌گیرد و کودکان بین 2تا 12سال نیز معادل 50درصد این مبلغ را دریافت می‌کنند. آن دسته از افرادی که در کشورهای دیگر اقامت دارند، بدون نیاز به ارائه به ویزا میتوانند این میزان ارز مسافرتی را دریافت نمایند.

اطلاعات هتل ها

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های افراد در هنگام مسافرت، انتخاب هتل مناسب در کشور مقصد است. بدین منظور هتل‌ها براساس خدماتی که به مسافران ارائه می‌دهند، دسته‌بندی می‌شوند. شاید تاکنون واژه‌هایی نظیر R.O یا H.B ویا U.ALL به گوشتان خورده باشد. برای آشنایی بیشتر شما و آسان‌ساختن انتخاب هتل موردنظر، لیست کاملی از خدمات هتل‌ها را برایتان آورده‌ایم.

B.B اتاق +یک وعده صبحانه: اکثر هتل‌ها یک وعده صبحانه را به میهمانان خود ارائه می‌کنند. هزینه این صبحانه درهنگام رزرو هتل محاسبه شده است.

H.B اتاق+صبحانه+یکی از وعده‌های نهار یا شام: دراین هتل‌ها علاوه بر صبحانه، یکی از وعده‌های نهار یا شام نیز به مسافران ارائه می‌شود. اما باید توجه داشت که انتخاب این موضوع برعهده هتل می‌باشد که کدام وعده را ارائه‌نماید.

F.B اتاق+صبحانه+نهار+شام: در این هتل تمامی‌ وعده‌های غذایی و نوشیدنی‌های همراه غذا برای مسافران ارائه می‌گردد.

ALL اتاق+صبحانه+نهار+شام+نوشیدنی و دسرهای رایگان در طول روز: این هتل‌ها که اغلب از تمامی امکانات تفریحی و رفاهی برخوردارند، علاوه‌بر وعده‌های غذایی اصلی، میان‌وعده‌هایی نیز به مسافران ارائه می‌کنند.

U.ALL اتاق+صبحانه+نهار+شام+میان‌وعده‌ها و نوشیدنی‌های رایگان به صورت 24ساعته: این هتل‌ها بهترین مهمان‌نوازی را از مسافران خود دارند و تنها تفاوتشان با هتل‌ها ALL ارائه سرویس میان‌وعده و نوشیدنی به صورت 24ساعته و شبانه‌روزی است.

اختلاف ساعات کشورها

شهر

اختلاف ساعت با

 

شهر

اختلاف ساعت با

ایران

گرینویچ

ایران

گرینویچ

آتن

-1:30

+2

ریودوژانیرو

-6:30

-3

آمستردام

-2:30

+1

رم

-2:30

+1

آنکارا

-0:30

+3

رانگون

+3

+6:30

الجزیره

-3:30

0:00

زوریخ

-2:30

+1

استانبول

-0:30

+3

ژنو

-2:30

+1

اسلو

-2:30

+1

سانفرانسیسکو

-11:30

-8

اوکلند

+830

+12

سالزبورگ

-2:30

+1

استکهلم

-2:30

+1

سنگاپور

+4

+7:30

بغداد

-0:30

+3

سیدنی

+6:30

+10

بحرین

-0:30

+3

شیکاگو

-9:30

-6

بانکوک

+3:30

+7

فرانکفورت

-2:30

+1

بارسلون

-2:30

+1

قاهره

-1:30

+2

بیروت

-1:30

+2

کراچی

+5

+1:30

بلگراد

-2:30

+1

کویت

-0:30

+3

برگن

-2:30

+1

کوالالامپور

+4

+7:30

برلن

-2:30

+1

کینگستون جامیکا

+5

+1:30

برمودا

+0:30

+4

لیسبون

-2:30

+1

بمبئی

+2

+5:30

لاگوس

-2:30

+1

بریسبان(استرالیا)

+6:30

+10

مسکو

-0:30

+3

بروکسل

-2:30

+1

مادرید

-2:30

+1

بوداپست

-2:30

+1

مالتا

-2:30

+1

بوینس آیرس

-0:30

+3

مونیخ

-2:30

+1

پاریس

-2:30

+1

مونترال

-8:30

-5

پالما

-2:30

+1

میلان

-2:30

+1

پکن

+4:30

+8

نایروبی

-0:30

+3

پرس(استرالیا)

+4:30

+8

ناپل

-2:30

+1

پراگ

-2:30

+1

نیس

-2:30

+1

جبل الطارق

-2:30

+1

نیویورک

-8:30

-5

تهران

0:00

+3:30

ون کوور

-11:30

-8

تل آویو

-1:30

+2

 

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی عبارت است از پوشش صدمات بدنی و بیماری در طول سفر در خارج از کشور و یا هرگونه حادثه غیرمترقبه و غیرقابل پیش‌بینی که پس از خروج از کشور برای مسافر رخ دهد و سبب درخواست کمک از شرکت بیمه‌گر شود. هم‌چنین اگر درطول سفر و یا فرودگاه چمدان و یا مدارک شما گم شود، پس از بررسی‌های مختلف و درصورت اثبات حادثه، شرکت بیمه‌گر مسافر خسارت دیده را به صورت کاملا رایگان به کشور بازمی‌گرداند.

باتوجه به اینکه شرکت‌های بیمه‌ای مختلفی در سراسر کشور عرضه کننده بیمه‌نامه‌های مسافرتی هستند، هرشرکت بیمه‌ای شرایط عمومی مخصوص به‌خود را دارد و برای اطلاعات از جزئیات و هزینه‌ها و پوشش‌های مرتبط ، بیمه‌نامه را باید به صورت کامل مطالعه نمایید.
. شایان ذکر است شرکت آسمان پرواز ایرانیان نماینده رسمی بیمه سامان بوده و تمامی مسافران این شرکت در طول سفر تحت پوشش این بیمه میباشند

اطلاعات ویزا

تمامی مسافرانی که قصدازخروج از کشور را دارند، باید اجازه‌ی مربوطه را از کشور مقصد دریافت نمایند. این مجوز بنا به روابط دیپلماتیک بین کشورها متفاوت است. برای ورود به برخی از کشورها نظیر ترکیه، تنها داشتن گذرنامه و چک کردن آن توسط مامورین امنیتی مجوز ورود محسوب می‌شود. اما برای بیشتر کشورهای دیگر ویزای مسافرتی باید از طریق سفارت کشور مقصد تهیه شود.هزینه صدور ویزا برای کشورهای مختلف است و برای ورود به برخی از کشورها باید پیش از سفر خود اقدام به تهیه ویزا نمایید.