شهرهای توریستی دنیا را بشناسید

تلفن: 984133339396+     |      ایمیل: info@asemanparvaz.com

en |

دیدنی ترین مکان های آسیا – سری 1

نقاط گردشگری برجسته آسیا – از کلان شهرها گرفته تا جزایر دور افتاده ترکیبی روح افزا از ماجراجویی، فرهنگ و تاریخ کهن را عرضه می کنند. با در نظر گرفتن هزینه های محلی، دسترس پذیری و انواع کارهای مختلفی که در هر سفر انجام می شود، و نیز پیشنهاد متخصصان و مسافران، فهرستی از بهترین مکان های دیدنی در آسیا را برای شما فراهم کرده ایم.

مکان های دیدنی آسیا

بالی

معابد باستانی، سواحل ماسه ای و هتل های مجلل بالی مدتها است که میزبان زوج های جوان است. طبیعت بکر آن نیز جاذبه ای برای ماجراجویان و دوستداران طبیعت محسوب می شود. برای اقامت مقرون به صرفه نیز می توانید از هتل های کوچک و منازل اجاره ای آن استفاده کنید.

چرا بالی؟

شانگری-لا، الیسیوم، آرکادیا، یوتوپیا و بالی همگی به معنای «بهشت» هستند. اما میان این شهرهای خیالی تنها بالی است که بر روی زمین تجسم یافته است. اگرچه بسیاری از مسافران هرگز به این جزیره اندونزیایی نرفته اند، اما کلمه «بالی» برانگیزاننده رویاپردازی برای شگفت انگیزترین چشم اندازها است: آتشفشان های بلندی که در بستر جنگل های سبز خفته اند، سواحلی ماسه ای که در آب های فیروزه ای محو شده اند، و کرانه های ساحلی پر پیچ و خمی که با معابد کهن آراسته شده اند.
گوناگونی گردشگرانی که از این بهشت زمینی لذت می برند شگفت انگیز است. مسافران معمولی به پلاژهای مجلل کنار ساحل اقیانوسی اکتفا کرده و از حمام آفتاب، غذاهای عجیب، و چشمه های آبگرم درمانی لذت می برند. اما علاقه مندان به تاریخ، مفتون معابد بی شمار معابد جزیره شده و در ماجراجویی خود مسیرهای تازه ای به سوی آتشفشان فعال واقع در دهکده کینتامانی پیدا می کنند. آن دسته از کسانی که هم که به شب زنده داری علاقه دارند، می توانند از لذت های محله کوتا بهره مند شوند.

بالی… این رویای محقق ، منتظر شماست!

  

مکان های دیدنی آسیا

توکیو

اینجا توکیو است… شهر سرعت! گرچه ممکن است به عنوان یک گردشگر زمان سختی برای هماهنگ کردن خود با مُد، شیوه های رفت و آمد و هزینه های هتل داشته باشید، اما بازدید و لذت بردن از موزه ها، معابد، آسمان خراش ها و سوشی های لذیذ تجربه ای منحصر به فرد هستند.
چرا توکیو؟
شاید «سرزنده» بهترین واژه برای توصیف شهر توکیو باشد. این شهر ژاپنی غرق در جنب و جوش، پیوسته در هیاهوی تحرک خود است –همهمه قدم ها روی پیاده رو، خودروها در امتداد خیابان، قطارهای مترو در زیر زمین، و کشتی ها و قایق ها در داخل آب. در عین حال، چراغ های روشن و تابلوهای پر زرق و برق از شما می خواهند که برای فقط یک ثانیه نیایش، حرکت خود را متوقف کرده و کمی درنگ کنید. توکیو شهری است برای حرکت و پیشرفت.
اما اگر بخواهید در توکیو توقف کنید، این شهر قطعا تبدیل به جایی خواهد شد که ارزش لحظه های شما را دارد. با اینکه همه روزه مناطق پیشرفته و امروزی توکیو بر آثار تاریخی و پارک های شهری آن غلبه می کنند (به جز فصل شکوفه های گیلاس که همگان را غرق در فضای سبز می کند)، ما به شما اطمینان می دهم که موزه ها و اماکن تاریخی توکیو در سطح جهانی هستند. در اینجا جاهای زیادی برای عکس گرفتن، سوشی های خوشمزه ای برای خوردن، و خریدهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.
چرا منتظرید؟ سریعتر حرکت کنید!

  

مکان های دیدنی آسیا

هنگ کنگ

این مستعمره سابق بریتانیا دروازه ای به سوی چین است. اما اشتباه نکنید: هنگ کنگ خود را هم از چین و هم از بریتانیا متمایز کرده است. این شهر عظیم نوید بخش گشت و گذارهایی پر جنب و جوش، کوه هایی برای درنوردیدن، آسمان خراش هایی برای تحسین و پارک های تخصصی برای اکتشاف است.
چرا هنگ کنگ؟
هنگ کنگ می تواند برای خارجی ها سوالات بسیاری مطرح کند: «آیا این سرزمین بخشی از چین است یا خیر؟»، «یک جزیره است یا دو جزیره؟»، «انگلیسی صحبت می کنند یا ماندارین؟ یا هر دو؟». این سرزمین، از جزایر متعددی ساخته شده، و پس از بیش از یکصد سال اشغال توسط بریتانیا، در سال 1997 به مالکیت چین بازگشت. هنگ کنگ پس از اتحاد مجدد با چین، در قرارداد خود با آنها مفادی را افزود که درجه ای منحصر به فرد از استقلال را برای او فراهم کرد. به عنوان مثال، ارز رسمی همان دلار هنگ کنگ (HKD) باقی ماند؛ زبان رسمی، زبان انگلیسی و چینی است؛ و از سیستم قضایی مستقلی برخوردار است. خلاص اینکه چین و هنگ کنگ «یک کشور، با دو سیستم» سیاسی هستند که خارجی های بسیاری را به فکر فرو می برند. اما زیاد پیگیر نشوید. سخت نگیرید و از هر چه که این سرزمین عرضه می کند لذت ببرید.
هنگ کنگ با جنب و جوش، فرهنگ چند بعدی و مناظر خیره ای که دارد، خود را از برادران چینی خود –یعنی شهرهایی مانند شانگهای و پکن- متمایز می کند. این دورگه چینی-بریتانیایی با کنار هم قرار داد انبوه آسمان خراش ها و مناظر با شکوه، بازدیدکنندگان را مبهوت می کند. از سواحل ماسه ای تا میادین راگبی، هوای تازه بسیار بیش از آن چیزی است که مسافران گمان می کنند. و مسلماً هنگ کنگ به عنوان یک کلان شهر در سطح جهانی، به سرگرمی های شهری خود مانند موزه ها و رستوران های معروف، مباهات می کند. پس از بازدید از هنگ کنگ، تنها سوالی که ممکن است از خود بپرسید، این است که: «چرا زودتر به اینجا نیامدم؟».