شهرهای توریستی دنیا را بشناسید

تلفن: 984133339396+     |      ایمیل: info@asemanparvaz.com

en |

دیدنی ترین مکان های آسیا

دیدنی ترین مکان های آسیا – سری 2

سئول

پایتخت کره جنوبی شهری خوش ساخت و منظم است که عابران پیاده، دوچرخه سواران، موتورسواران و اتومبیل ها در حجمی نسبتا انبوه از خیابان های آن عبور می کنند. این شهر برای برآورده ساختن نیازهای جهانی خود، در حال نوسازی هتل ها، اماکن تاریخی و پارک های شهری است و هر روز آسمان خراش های جدیدی در آن سر از خاک برمی آورند.

 

چرا سئول؟

علامت یین و یانگ آبی و قرمز رنگی که در پرچم کره جنوبی آمده اند نشان دهنده تعادل است – آرمانی که در طول نابسامانی جنگ کره از دست رفت. اما پس از آتش بس 1953، سئول مدرن از نو شکوفا شد. امروزه این شهر با معماری خیره کننده، فرهنگ درخشان و رونق اقتصادی خود شناخته می شود.
با اینکه سئول به سرعت در حال حرکت به سوی آینده درخشان است، اما مردمان کره جنوبی هنوز هم پاسدار میراث غنی خود هستند. آثار تاریخی سئول در میان مناطق فروشگاهی وسیع و نواحی پر جنب و جوشی قرار گرفته اند که شبها نیز زندگی در آن جریان دارد. این آثار پنجره ای رو به سئول قدیم پیش از ظهور برج های بتنی و فولادی هستند. کاخ گایونگ بوک – قدیمی ترین و بزرگترین کاخ های پنجگانه سلسله چوسون در این شهر – زینت بخش محله ای است که تنها چند دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد. در کنار آن، روستای چوبی زیبای بوکچون هانوک قرار دارد که خانه های یک طبقه آن در تضاد کامل با پیرامون بلند مرتبه آن است. به طور معجزه آسایی، هیچ تصادمی میان گذشته و حال سئول نیست؛ بلکه در حال رقابت با یکدیگر هستند. این ترکیب موزون سنت و مدرنیته کلید جذابیت و محوری اصلی هویت شهر سئول است.

دیدنی ترین مکان های سنگاپور

سنگاپور

سنگاپور که به کعبه آشپزی مشهور است، طعم و مزه جنوب شرقی آسیا را به مسافران عرضه می کند. جمعیت متنوع این کشور رنگ و بویی بین المللی به فرهنگ محلی آن بخشیده است. این آمیزش به شکوفایی ای منجر شده که در خط افق مبهوت کننده شهر و محله های پر جنب و جوش آن تجسم یافته است.

چرا سنگاپور؟

پاکیزگی و فضای کارآمد سنگاپور منظره ای حیرت انگیز است؛ به ویژه برای مسافرانی که با کلان شهرهای مدرن آسیایی آشنا هستند. این شهر ضمن حفظ هویت قومی-نژادی محله های خود -مانند محله چینی ها و هندی ها- تعادل قابل توجهی میان فضای سبز و آسمان خراش ها برقرار کرده است. تنوع فرهنگی رنگارنگ این مستعمره سابق بریتانیا ساختاری همگانی برای آن فراهم کرده است. مردم سنگاپور افرادی مصمم و وطن پرست هستند؛ آنها به آنچه که بدان دست یافته اند افتخار می کنند (فقط نگاهی گذار به خلیج مارینا-بی ممکن است حسادتان را برانگیزد).
در حالی که فراز و فرودهای به یاد ماندنی سنگارپور در خط افق در هم آمیخته اند، این شهر گذشته و اهمیت پیرامون طبیعی خود را فراموش نکرده است. موزه های آن تمام قد ایستاده و پذیرای آن دسته از علاقمندان به تاریخ هستند که قدمت طولانی این سرزمین را می کاوند. به علاوه، در یک جزیره (که آن هم «سنگاپور» نامیده می شود)، تالاب بزرگی وجود دارد که برعکس دستاوردهای مدرن سنگاپور، آرام و خاموش در جای خود نشسته است. این کشور کوچک با شهر عظیم خود مظهر گردهمایی جهان وطنانه ای است کمتر به چشم دیده شده است.
پس سریعا آدامس خود را بیرون بیاندازید (زیرا فروش یا بردن آدامس به این کشو ممنوع است!)، و با اولین پرواز عازم این کشور شوید.

phuket-3

پوکت

تپه های سر سبز، سواحل پهناور و آب های نیلگون پوکت بهشتی را ساخته اند که مقاصد گردشگری آسیایی کمی توان رقابت با آن را دارند. اگر بدانید که کجا اقامت کنید، اسکان در اینجا شهر مقرون به صرفه است. اگر با هزینه ها مشکلی ندارید، سری به اقامتگاه های ساحلی سورین و بنگ تائو بزنید؛ اگر هم بودجه محدودی دارید، در کامالا و یا لاگونا بمانید.

دیدنی ترین مکان های بانکوک

بانکوک

بانکوک متشکل از محله های پر هیجانی است که با غذاهای تایلندی خوش طعم و شب زنده داری های بی وقفه خود شما را متحیر خواهد کرد. همچنین، برای خرید نیز هیچ کمبودی وجود ندارد: خرید کالا از یک مرکز خرید مدرن یا پیدا کردن جواهرات دست ساز در دکه های بی شمار کنار راه ها، نیاز شما به خرید را برآورده خواهند کرد.

چرا بانکوک؟

برقراری ارتباط با هویت بانکوک برای مسافران چندان آسان نخواهد بود. بیشتر کسانی که برای نخستین بار از این شهر بازدید می کنند، مانند کسی هستند که میان گذشته و حال گیر کرده است. معابد باستانی در کنار مراکز خرید مدرن، و راهبان بودایی در کنار کسبه محله پاتبونگ، همه با هم پایتخت تایلند را تشکیل داده اند. این تناقض می تواند حکایتگر محیطی هیجان انگیز و در عین حال پر هرج و مرج باشد.
در اینجا خستگی به راحتی به شما غلبه خواهد کرد: محیط پویایی که نیازمند انرژی فراوان است، آب و هوای همیشه گرم، و جمعیت زیادی که به بهانه های مختلف پول می گیرند. اگرچه به نظر می رسد که شهر از انبوه همه چیز –از رطوبت تا انسانها- لبریز شده است، اما همین وفور بیش از حد است که گردشگران را مسحور خود می کند. در اینجا چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد: بزرگترین بازار رو باز جهان، آکواریومی در سطح جهانی که در یک مرکز خرید هشت طبقه قرار گرفته، تندیس طلایی بودا به ارتفاع 150 فوت، و بسیاری از چیزهای دیگر.
بانکوک شهری پر ازشگفتی های فراوان است؛ بنابراین از تناقضات دلپذیر آن لذت ببرید!

دیدنی ترین مکان های مانیل

مانیل

مانیل، پایتخت فیلیپین، یک قطب فرهنگی محسوب می شود که پر از موزه ها، مراکز خرید، پارک ها و نقاط دیدنی مانند کلیسای سن آگوستین و کلیسای جامع مانیل است. در بازارهای پر رفت و آمد آخر هفته آن چیزهایی از قبیل غذاهای خیابانی فیلیپینی خوشمزه، رشته فرنگی های خوش طعم، جواهرات و صنایع دستی، و شیرینی های عجیب به فروش می رسد.

کاتماندو

در میان کوه های سر برافراشته هیمالیا، پایتخت رنگارنگ و پرشور نپال قرار دارد که ماجراجویان را به سوی خود فرا می خواند. شما می توانید در کوه های اطراف راهپیمایی کرده و یا اردو بزنید، در معابد سیاحت کنید و در میدان زیبای دوربار قدم بزنید. بازدید از استوپای بودانانت –این میراث جهانی منحصر به فرد یونسکو- را هم فراموش نکنید.

دیدنی ترین مکان های کیوتو

کیوتو

در حالی که توکیو پایتخت مالی و سیاسی ژاپن است، کیوتو با افتخار به عنوان قطب فرهنگی کشور محسوب می شود. غنای شهر از معابد و زیارتگاه های تاریخی –که هفده مورد از آنها به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند- بازدید کنندگان زیادی را به سوی ژاپن باستان می کشاند.

چرا کیوتو؟

نسیم مملو از عطر شکوفه های گیلاس، نغمه جوشش چشمه های جاری در سکوت آرامش بخش باغ های صخره ای، و گیشاهای ظریف و زیبایی که در میان چایخانه های چوبی می خرامند… کیوتو ژاپن گذشته ها است، همان ژاپن که در خیال خود پرورانده اید. این شهر که از سال 794 تا 1868 میلادی پایتخت ژاپن بوده، در قامت مرکزی برای آموزش، هنر، و فرهنگ ژاپنی ظاهر شده است. با توجه به احترامی که این شهر برای تاریخ خود قائل است، تعجب آور نیست که هر ساله میلیونها نفر برای گرفتن یک عکس فوری از امپراتوری ژاپن عازم این شهر می شوند.
اما مهم نیست که لنز دوربین خود را به کدام طرف نشانه بروید، زیرا ژاپن عصر مدرن در قاب آن عکس نیز به تصویر کشیده خواهد شد. معابد و بتکده های شینتو با قدمتی چندصد ساله، دفاتر مرکزی شرکت هایی مانند نینتندو و تولیدکننده لوازم الکترونیکی کیوسرا را در شهر سهیم کرده اند. ترکیب کیوتو از گذشته و حال، آن را تبدیل به شهر پر جنب و جوشی کرده که قطعا در گذشته درگیر آن نبوده است. اما اگر به دنبال گذشته ژاپن هستید، کیوتو به تخیلات شما رنگ واقعیت خواهد پاشید.